דף הבית / כללי / באילו מקרים כדאי לבצע איתור קופות גמל?

באילו מקרים כדאי לבצע איתור קופות גמל?

קופת גמל היא מוצר חיסכון פנסיוני שעשויים להיות בו סכומי כסף בלתי מבוטלים. למרות זאת יש לא מעט קופות כאלה שבעליהן כלל לא מודעים לקיומן. שירות איתור קופות גמל מאפשר לכל אדם לדעת האם יש לו חסכונות שכאלה וכמובן למנוע את אובדן הכסף.

איך נוצר מצב שבו בעל קופת הגמל לא מודע לקיומה?

בחלק מהמקרים קופת הגמל נפתחה כשהאדם עבד במקום עבודה מסוים והוא כלל לא עסק בכך או עקב אחרי החיסכון. לאחר שעבר למקום עבודה אחר נפתח עבורו חיסכון פנסיוני חדש וזה הקודם נשתכח ממנו.

סיבה נוספת לכך שלעתים נדרש איתור קופות גמל היא שב-2005 הבנקים חויבו למכור את קופות הגמל שניהלו כחלק מרפורמת בכר. כתוצאה מכך יש קופות שנפלו בין הכיסאות ובתי ההשקעות וחברות הביטוח לא מיידעים את בעליהן.

מצב נוסף הוא כשאדם הולך לעולמו וקרובי משפחתו לא מודעים לכך שבבעלותו הייתה קופת גמל כך שהכסף נשאר לשכב בה ללא שימוש.

איך מתבצע איתור קופות גמל?

אופציה אחת היא לחפש באתר הר הכסף. זהו אתר אשר הוקם ביוזמת משרד האוצר על-מנת לסייע לציבור הרחב לאתר חשבונות בנק רדומים וחסכונות פנסיוניים אבודים. הכניסה לאתר היא באמצעות מספר תעודת הזהות, והשימוש בו אינטואיטיבי ופשוט.

דרך שנייה היא להיעזר בחברה שזו המומחיות שלה. במקרים אלה לאחר שמתבצע איתור קופות גמל תוכלו לקבל גם המלצות יקרות ערך כיצד לנצל את הכספים שהתגלו לפתע.

איך להפיק מקסימום תועלת מכספים רדומים?

החיסכון הפנסיוני הוא נכס יקר ערך לכל אדם. לאחר איתור קרנות פנסיה או קופות גמל שנשכחו עם השנים כדאי מאוד למנף את הכספים באופן מושכל. ראשית, מומלץ לאחד את החסכונות למקום אחד וכך לשפר את כושר המיקוח ולהפחית את דמי הניהול. שנית, רצוי לבצע סקר שוק מקיף מבין כל המוצרים הפנסיוניים ברמת הסיכון המתאימה לכם – ישנן קרנות וקופות סולידיות שמציעות תשואה סבירה וסיכון נמוך וישנן גם קופות וקרנות שמשקיעות במניות כך שמצד אחד ניתן להגיע לתשואות גבוהות הרבה יותר אבל גם רמת הסיכון מזנקת. מומלץ להיעזר במומחים מנוסים כדי למצוא את השילוב האופטימלי בין סיכוי לסיכון, וכך להבטיח חיסכון משתלם וראש שקט.

אודות ariel

Check Also

גרירת משכנתא

מוכרים דירה? מה עם גרירת משכנתא?

שיפור תנאי המגורים או הזדמנות נדל"ן של פעם בחיים, עסקה משתלמת במיוחד או פשוט החלטתם ...