דף הבית / כללי / מוכרים דירה? מה עם גרירת משכנתא?

מוכרים דירה? מה עם גרירת משכנתא?

שיפור תנאי המגורים או הזדמנות נדל"ן של פעם בחיים, עסקה משתלמת במיוחד או פשוט החלטתם לשדרג, הרי שאם אתם מחזיקים במשכנתא קיימת, גרירת המשכנתא שלכם היא ככל הנראה האופציה הטובה ביותר. כמו הרבה מאוד ישראלים, אם גם אתם מתכננים למכור דירה שנמצאת תחת משכנתא, אבל עדיין לא מצאתם או לא הגעתם לכדי סיום עם תהליך רכישת הנכס הבא, הרי שרוב הסיכויים הם שעדיף לכם לגרור את המשכנתא הקיימת.

לא לחינם מושג זה של גרירת משכנתאות נולד והתאפשר, שהרי מוצר לא מגיע ללא ביקוש, וישראלים רבים נהנים מהאפשרות הזו, בכל הבנקים למשכנתאות, בכל הארץ

גרירת משכנתא או משכנתא חדשה?

שאלה בריאה זו חשוב שתישאל, שכן כל צעד בקנה מידה שכזה כמו לקיחת משכנתא, מכירה או קנייה של נכס (או גרירת משכנתא כמובן), מן הראוי לשאול ולשקול את כל האפשרויות שלפניכם.נכון, שינויים במשק המשכנתאות ושינויי ריבית יכולים לבוא לטובתכם בלקיחת משכנתא חדשה, אך לא בהכרח, ולעיתים אף להיפך.

שינוי ריביות עשוי להיראות אטרקטיבי, אך במקביל שינוי בתנאי קבלת המשכנתא עלולים להוביל אתכם למצב בו מכרתם את הנכס, החזרתם את המשכנתא הקודמת בציפייה לקבל חדשה, רק בכדי לגלות ברגע האחרון כי אין ביכולתכם לקבל אותה מפאת שינוי בקריטריונים או שינוי בחייכם שלכם, והנה נותרתם באוויר, דבר שאינו מתקבל על הדעת כשמדובר ברכישת נכסי נדל"ן, בטח שלא אם כבר חתמתם חוזה רכישה, ודבר שאפשר לחלוטין להימנע ממנו כשגוררים משכנתא.

גרירת משכנתא כנגד פיקדון בנקאי

הסיבה העיקרית לא להתעכב עם רכישת הנכס החדש היא כמובן להימנע משינויים והפתעות, וכאשר אתם גוררים את המשכנתא לנכס הבא שלכם, אתם שומרים את התנאים שכבר עמדתם בהם בעבר, ובמידה ויהיה שינוי משמעותי בשוק, הרי תמיד תוכלו למחזר את המשכנתא, מה שלא ישאיר אתכם חשופים ולו לרגע אחד.

הדבר הנהוג (אך לא היחידי בנמצא) הוא גרירת משכנתא כנגד פיקדון בנקאי בבנק בו מתנהלת המשכנתא. פיקדון זה מהווים ערובה חילופית לבנק, שהרי אינכם מחזיקים בנכס, ואתם ממשיכים לשלם את תשלומי המשכנתא בעודכם מחפשים את הנכס הבא בנחת, ושומרים על אותם התנאים.

אודות ariel

Check Also

הוצאת רישיון רחפן

הוצאת רישיון רחפן – מתי צריך?

אם אתם רוצים להטיס רחפן לצרכים מסחריים או במצבים שבהם אתם צריכים להפגין כישורים מקצועיים, ...