דף הבית / כללי / מידע חשוב על הוצאת דיבה

מידע חשוב על הוצאת דיבה

נושא הוצאת דיבה הינו נושא נרחב ונושא אשר יש לו השלכות רבות על ההווה והעתיד של רבים, בייחוד בעידן האינטרנט המתקדם בו אנו חיים היום. בעידן בו אנו חיים האינטרנט מתפתח מידי יום, והתפוצה דרכו הינה רחבה מאוד, חוצת גבולות ממש. לכן, במצב בו תפוצה של כל פרסום הינה רחבה כל כך, ויכולה להגיע לכל מקום בארץ ובעולם, הנזקים של הוצאת דיבה יכולים להיות חמורים מאוד. זו הסיבה לכך שהיום ישנם הרבה יותר חוקים ודינים שונים הקשורים לתחום הוצאת הדיבה, והרבה יותר אכיפה בנושא זה.

לכן, לפני שאתם מפרסמים פוסט כועס ומשמיץ כלפי חברה מסויימת, או מפרסמים דבר מה שלילי על אדם פרטי אחר, קחו בחשבון כי אם לא מדובר באמת לאמיתה, תוכלו לקבל תביעה גדולה מאוד גם ללא הוכחת נזק, ועם הוכחת נזק הפיצויים יהיו אפילו גדולים יותר.

מהצד השני, אם מישהו פרסם נגדרכם דברי דיבה, דעו כי עומדות בפניכם מגוון דרכים להתמודדות עם זה, וכדאי שתפנו לייעוץ משפטי בהקדם בכדי לקבל את המידע הדרוש לכם כדי להתמודד עם הנושא.

הוצאת דיבה – על דברי שקר בלבד

חשוב מאוד להבין כי ההגדרה של הוצאת דיבה הינה על פרסום שאין בו מן האמת. אם מדובר בפרסום שלילי אשר הוא גם אמת, ניתן לדון בנושא בתביעות לשון הרע מורכבות, אך תביעות הוצאת דיבה מתרכזות בפרסומים שליליים אשר הינם שקריים.

לכן, אם לדוגמא קיבלתם שירות שלא היה לשביעות רצונכם מחברה מסויימת, ואתם פונים לרשתות החברתיות או לאתרי הדירוגים השונים בכדי להביע את זעמכם, חשוב מאוד שתשימו לב לכך שהדברים שאתם כותבים הם אמת לאמיתה, וללא כל השמצה מיותרת. לדוגמא – אדם הזמין ספה מסויימת מחנות רהיטים. חל עיכוב בזמני ההגעה והוא קיבל את הספה מאוחר יותר. בעמוד הפייסבוק של החברה הוא כתב חוות דעת הכוללת ביטויים כמו "חברה לא מקצועית, שירות לקוחות ביזיוני ומוצרים באיכות נמוכה" – כל אלו יכולים להוביל אותו לתביעת דיבה מטעם החברה שכן לא מדובר בהצהרות נכונות.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיבה

אם אתם עצמכם תובעים בגין הוצאת דיבה, או שקיבלתם תביעה מגורם אחר בגין הוצאת דיבה, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום בכדי לקבל ייעוץ משפטי מקצועי ובכדי להבין כיצד תוכלו להתמודד עם המקרה באופן הטוב ביותר.

חשוב מאוד לשמור גיבויים, עותקים וצילומי מסך של כל ההוכחות הקיימות בדבר הדיבה (לתובעים), או הוכחות בגין דבר אמת (לנתבעים). שימו לב – גם אם מדובר בדברי אמת באופן מלא אין זה אומר שלא תקנסו במסגרת לשון הרע ולכן בכל מקרה חשוב לפנות אל עורך דין מומחה בתחום, וכמה שיותר מוקדם.

אודות ariel

Check Also

גרירת משכנתא

מוכרים דירה? מה עם גרירת משכנתא?

שיפור תנאי המגורים או הזדמנות נדל"ן של פעם בחיים, עסקה משתלמת במיוחד או פשוט החלטתם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *