דף הבית / כללי / מתי נדרשים שירותיו של עורך דין בנקים?

מתי נדרשים שירותיו של עורך דין בנקים?

בנקים הם מוסדות הכרחיים במאה ה-21, אבל בלא מעט מקרים ישנה התנגשות אינטרסים של ממש ביניהם לבין לקוחותיהם. לעתים הדבר מגיע לכדי קונפליקט משפטי וכשזה המצב כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין, ולא עוד עו"ד אלא כזה שתחום מומחיותו הוא משפט מסחרי ובפרט הוא בעל ניסיון בהתנהלות מול מוסדות פיננסיים ובתביעות בנקים.

בין הנושאים בהם מטפל עורך דין בנקים: תביעות כנגד הבנק, התגוננות בפני תביעה שהבנק מגיש כנגד לקוחותיו, הסדרי חוב, חשבונות בנק מוגבלים, הלבנת הון, הקמת קרנות גידור ועוד. עוד מספק עו"ד בנקים חוות דעת מומחה כשנדרשת כזו.

החשבון הפך מוגבל? זה הזמן לפנות אל עורך דין בנקים

חוק שיקים ללא כיסוי התשמ"א 1981 מאפשר לבנק להגביל לקוח שהמחאות שלו חזרו. חשוב לציין שישנן מספר רמות הגבלה: אם במהלך שנה אחת לא כובדו 10 צ'קים או יותר, וחלף פרק זמן של לפחות 15 ימים בין מועד הסירוב הראשון לכבד את הצ'ק לבין המועד האחרון שבו סורב צ'ק, יהפוך החשבון שממנו ניתנו הצ'קים למוגבל.

בנוסף ישנו לקוח מוגבל חמור: כך למשל מי שהיה בעל חשבון מוגבל, ותוך פחות מ-3 שנים מתום תקופת המוגבלות הפך החשבון שלו שוב למוגבל, ייחשב ללקוח מוגבל חמור. לקוח מוגבל חמור סובל מסנקציות חמורות ביחס לכל חשבונות הבנק שהוא מנהל וגם באלה שהוא שותף, ועל כן שירותיו של עורך דין בנקים הופכים לקריטיים.

תביעות בנקים

עו"ד בנקים הוא כאמור עורך דין מומחה למשפט מסחרי שכבר צבר ניסיון בהגשת תביעות כנגד מוסדות פיננסיים אלה וכן בהתגוננות בפני תביעות שלהם. עורך דין בנקים מיומן יסייע לכם להיחלץ מכל צרה, ולמעשה עצם שכירת שירותיו מסייעת ללקוח לנטרל את חוסר השוויון הבסיסי ביחסים בינו לבין הבנק שמטבעו מחזיק כוח רב יותר. דוגמה נפוצה למקרים אלה היא כשלקוח לא עומד בתנאי החזר של הלוואה שנטל, אבל בגלל שהבנק למעשה הכשיל אותו בעצם מתן ההלוואה, מצב שמוגדר כ"פתח לצרות", הרי שאותו עו"ד בנקים יחלץ אותו מהצרה ויוביל להסדר שמשקף גם את האינטרסים של האדם ולא רק של הבנק.

אודות ariel

Check Also

מתנות מקוריות לחגים – החיפוש אחרי הצעות מדהימות!

במשך שנים ארוכות, שוק מתנות לחגים היה שוק שבו יש מגוון מאוד מוגבל ומצומצם של ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *