דף הבית / בריאות זולו / החשיבות של תרומה לחולי סרטן

החשיבות של תרומה לחולי סרטן

על-פי הסטטיסטיקות העדכניות אחד מכל 3 בני אדם יחלה בנקודת זמן כזו או אחרת בסרטן. במציאות שכזו, שבה ישראלים רבים מתמודדים עם המחלה הלא פשוטה – גם כיום, במאה ה-21, כששיעורי הריפוי גבוהים יותר – יש חשיבות רבה לכל עזרה שמושטת להם. מערכת הבריאות הציבורית מכילה רופאים מצוינים שמספקים טיפול איכותי, אבל את המעטפת של התמיכה החיונית מספקים ארגונים ועמותות אזרחיות.

איך אפשר לעזור לחולי סרטן?

ישנן דרכים רבות לתרום לחולי הסרטן. הבסיס הוא עזרה במישור הרפואי – ישנם סוגים של סרטן שעבורם נדרשות תרופות יקרות שאינן בסל התרופות, וחולי סרטן שאין להם את האמצעים הכספיים יכולים לקבל עזרה מעמותות שונות.

עוד תרומה לחולי סרטן בהיבט הרפואי היא סיוע ברכישת ציוד רפואי, כיסאות גלגלים ושאר פריטים שנדרשים במהלך ההתמודדות עם המחלה וההחלמה ממנה.

ארגון ימי כיף בזכות תרומה לחולי סרטן

ההתמודדות עם מחלה כמו סרטן היא לא רק במישור הפיזי אלא גם במישור הרגשי. בהתאם תרומות לחולי סרטן מיועדות גם למימון ימי כיף, טיולים ולפעמים אפילו נסיעות לחו"ל. מחקרים שונים גילו שלכל יציאה מהשגרה ואירוע שמשכיח, לפחות לכמה שעות, את המחלה יש תרומה עצומה ליכולת ההתמודדות של החולים ובסופו של דבר בזכות אותם רגעי אושר גדל גם הסיכוי לנצח את הסרטן.

תמיכה בילדים מאושפזים

תרומה לחולי סרטן מאפשרת ליצור בתים חמים לילדים שזקוקים לטיפולים תכופים במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים השונים, וכן לבני המשפחות שלהם.

בחלק גדול מהמקרים כשילד חייב להגיע מדי יום, או בתדירות גבוהה אחרת, לבית חולים, הוא לא יכול לחזור לביתו מדי יום. אשפוז בבית החולים כרוך גם הוא בקושי רגשי ובאי נוחות, ולכן נבנו (על-ידי עמותות אזרחיות ועל בסיס תרומות לחולי סרטן) בתים חמים בצמידות לבתי החולים.

בבתים אלה יכולים הילדים לשהות, יחד עם ההורים כמובן, ללא כל עלות – ולזכות בתנאים דומים לאלה של הבית. למעשה מדובר בבית חם ומאובזר היטב שמקל מאוד על ההתמודדות עם המחלה ומסייע לעבור את התקופה הקשה יותר בקלות. המדינה לא מתקצבת בתים שכאלה, למרות חשיבותם, ועל כן כל תרומה לחולי סרטן היא חשובה מאוד.

אודות ariel

Check Also

מתנות מקוריות לחגים – החיפוש אחרי הצעות מדהימות!

במשך שנים ארוכות, שוק מתנות לחגים היה שוק שבו יש מגוון מאוד מוגבל ומצומצם של ...